AnasayfaPortal*GaleriSSSAramaKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Bütün Dünya Benim Olsa Gamım Bitmez Nedendir ?...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
SUMEYYE
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi

Kadın Mesaj Sayısı : 443
İş/Hobiler : Ehli Sünnete uygun kitapları okumak
Lakap : mercimek

MesajKonu: Bütün Dünya Benim Olsa Gamım Bitmez Nedendir ?...   Ptsi Mayıs 05, 2008 8:31 am

DELİKLİ kalburda su durmaz… Hayatımız delikli bir kalbur, bir süzgeç gibi… Süzüp de geçmeliyiz. Güzel şeyler kalmalı geride, elimizde… Tozundan, tortusundan arındırmalı hayatı, saflaştırmalı. Kolay mı bu? Elbette değil. Ama niçin buradayız, niçin yaşıyoruz? Başka çıkar yol ya da başka çare var mı? “Ya çaresizsiniz, ya çare sizsiniz.”

Önümüze sunulan nimetlerden sadece burası için değil, öterlerde de istifade edecek yolları aramalı, bulmalıyız. Hayat bir defa… Elden gitti mi telafisi yok... Hayatı hayat eden, nimeti nimet eden de bu değil mi? Öldükten sonra beden burada kalıyor. Bedenin faydalandığı her şey de burada kalıyor. Ama ruhumuz ebedî. Onun tattığı zevkler, aldığı hazlar, lezzetler ebedî. Dünyada sahip olduğu nimetlerin kadrini kıymetini bilmeli insan. Sadece bedenini değil, ruhunu da beslemeli. Ruhun gıdası ise, o nimetlerin arkasında,

Yüce Yaradan(C.C)ın isimlerini, onları niçin yarattığının hikmetini görmesi, düşünmesi. Bizi diğer canlılardan ayıran da; bu yanımız, bu özelliğimiz değil mi zaten. Yediğimiz bir üzümün eğer bağını sormayacaksak, haram mı helal mi diye sorgulamayacaksak, önümüze koyanın kim olduğunu düşünmeyeceksek, diğer varlıklardan farkımız nedir ki?

Yemek yutmak değil, ağzı olup tatmak değil iş. Rahman(C.C) namına almak, O(C.C)’nun adıyla başlamak her nimete...

O(C.C)’nun namına vermek, sonunda da her şey için şükran dolu bir kalple Rabbi(C.C)ne şükretmek yakışıyor insana. Görevi bu. Bu hayatın değeri hayatın kendisinden değil, hayatı hayat eden kıymet, O’nu verenden geliyor.

“Ya Rab(C.C)! Şu Resul-i Ekrem Aleyhisselatü Vesselamın bereketi hürmetine bizlere ihsan etmiş olduğun maddi ve manevi rızkımıza bereket ihsan eyle.”

Evet, insan aldanıyor. Günahlar zehirli bir bala benziyor. Tatlı ama içine zehir katılmış. Cazibesi yok değil. Balın lezzeti damakta hissedilse de içindeki zehrinin acısından midemiz kıvranıyor sonunda. Sıkıntı bu işte, keder bu, dert bu. ALLAH(C.C)’ım, Senin dünyanda Senin iznin ile yaşamayı, tatmayı, tatlanmayı nasip et. Haram yiyenin karnı doymaz ki ALLAH(C.C)’ım...

Helalin kırıntısı bile haramın sofralar dolusu lokmasından lezzetlidir, güzeldir.

RABBİM(C.C) yar ve yardımcımız olsun.Boğazımızdan bir lokma haram dahi geçirmesin İNŞALLAH.

alıntı...
Kullanıcı profilini gör
X_@sRi_s@@det_X
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 912

MesajKonu: Geri: Bütün Dünya Benim Olsa Gamım Bitmez Nedendir ?...   Ptsi Mayıs 05, 2008 8:35 am

ALLAH razi olsun gül çok güzel bir paylaşım açmıssın inşAllah!...

Kullanıcı profilini gör http://www.asrisaadet.ile.biz
SUMEYYE
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi

MesajKonu: Geri: Bütün Dünya Benim Olsa Gamım Bitmez Nedendir ?...   Ptsi Mayıs 05, 2008 9:16 am

Amin ecmain olsun kardeşim. gul
Kullanıcı profilini gör
taz
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi

Erkek Mesaj Sayısı : 1497

MesajKonu: Geri: Bütün Dünya Benim Olsa Gamım Bitmez Nedendir ?...   Perş. Mayıs 08, 2008 10:21 pm

Allah razı olsun kardeşim
Kullanıcı profilini gör http://www.canmuhammed.ile.biz
SUMEYYE
Sitenin Onur Üyesi
Sitenin Onur Üyesi

MesajKonu: Geri: Bütün Dünya Benim Olsa Gamım Bitmez Nedendir ?...   Cuma Mayıs 09, 2008 12:59 pm

Amin ecmain kardeşim.Saolasın.
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Bütün Dünya Benim Olsa Gamım Bitmez Nedendir ?...   

Bütün Dünya Benim Olsa Gamım Bitmez Nedendir ?...
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Benim giflik resimler köşem
» HANIMLAR EVINIZIN RESMINI CEKIN
» Gecikmiş bir merhaba olsa da...
» Erkin Koray ''38'' FuLL Albüm
» AYŞEM SENİ SEVİYORUM SENİN İÇİN CANIM AŞKIM